Bahçe İlaçlama

image
Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlaması nasıl yapılır? Böcek ilaçlama hizmetleri içinde artık tüm noktalar ilaçlanabilmekte, her noktada farklı farklı böcek ilaçlama teknikleri uygulanabilmektedir. Bu noktalardan da elbette haşere faaliyetleri açısından oldukça önemli olan mekan bahçelerdir. Bahçe ilaçlaması, ev ilaçlaması gibi oldukça önem arz eden mekanlardan biri olsa da, bitki ve hayvanların ortak yaşama alanlarından olduğu için oldukça dikkatli ilaçlanmalıdır.

Bahçe ilaçlaması yaptırmanın önemi son zamanlarda fazlasıyla anlaşılmaya başlanmıştır. Çünkü evlere, apartmanlara, iş yerlerine haşereler, genellikle yeşillik alanlar üzerinden girmektedirler. Ayrıca buralarda küçük çocuklar da sık sık oynadığından, onların sağlığı için ilaçlama işlemleri mutlaka yapılmalıdır. Çünkü sağlığımız üzerinde oldukça olumsuz etki yaratan pek çok haşere buralarda yaşamaktadır. Özellikle karafatma, kalorifer böceği, hamam böceği, pire, sümüklü böcek, fare türleri, sinek türleri, tespih böceği, uyuz böceği, akar, solucan, kurtçuk gibi haşerelerin yanında çok daha zararlı olan akrep, çıyan, kırkayak gibi haşereler de bulunmaktadır.

Bahçe İlaçlamasının Aşamaları

Bahçe ilaçlamasının aşamaları harfiyen yerine getirildiğinde sorun kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Bahçelerden apartmanımıza ve sonrasında evlerimize ilerleyen haşerelerin kökünü kazımak için yapılan bahçe ilaçlama uygulamasının aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Haşere türleri dışındaki hayvanlara asla zarar verilmemelidir.
  • Sis şeklinde yapılan ilaçlar tercih edilse de ilacın oranı iyi ayarlanmalıdır.
  • Ekili dikili alanlara, ağaçlara, çiçeklere zarar verilmemelidir.
  • İlaçlama elemanı maske takmalıdır ve onun haricinde kimse etrafta bulunmamalıdır.
  • Bahçeler çok fazla haşere türü için barınma mekanı olduğundan periyodik olarak ilaçlanmalıdır.

Bahçelievler Böcek İlaçlama firması olarak en ufak noktadan en geniş alanlara kadar pek çok mekanda en nitelikli ilaçlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. İlaçlarımız ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanmakta olup, en deneyimli kadromuz tarafından da özenle uygulanmaktadır. Bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.