Ev İlaçlama

image
Ev İlaçlama

Evler hepimiz için birincil yaşam alanlarıdır, en önemli yaşam alanımız olan evlerde yapılacak ev ilaçlaması, haşerelerle mücadelede yaşamımızı sağlıklı ve temiz bir şekilde sürdürebilmemiz için, ev ve yaşam alanlarımıza gelen haşerelerden kurtulmak adına önemli bir adımdır. Evlerimiz, yaşam alanlarımız içerisinde hijyen konusunda en fazla üzerine titrediğimiz mekanların başında gelir.

Evdeki böcek çeşitleri, süpürge içlerinde çöpün bulunduğu bölümlerde, banyo su giderlerinde, saksı toprağı içlerinde, üstleri kapalı çerez gibi gıda çeşitlerinde, petek borularında, bulaşık makinesi, fırın arklarında bulunurlar. Besin ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla, türlerine göre bulundukları yerler de değişen böcekler, böcek ilaçlama firmaları tarafından yok edilebilir. Böcek ile mücadele bu firmaların yardımlarıyla daha da kolay hale gelecektir.

Böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçildiği durumda böcek ile mücadele için  ‘evde böcek ilaçlama nasıl yapılır?’ sorusuna cevap ararsınız. Eve gelecek uzman kadro tarafından uygulanacak ilaçlama yöntemi, böcek türüne, bulunduğu alana göre değişir. Bu durum böcek ilaçlama fiyatları için de değişiklik yaratır. Evde böcek ilaçlama kokulu ve kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama olmak üzere üç türlü yapılır. Böceklerden kurtulmak için uygulanacak ilaçlama yöntemi çok önemlidir.

Jel ilaçlama, hamam böceği, gümüş böceği, örümcek gibi türlere karşı yapılır, etkisi 3-4 gün sonra belli olur. Jel ilaçlama yapılırken, kokusuz olduğu için kişinin evden çıkmasına gerek yoktur. İlaçlama sonrasında da ev temizliği gerekmez. Böcek ile mücadele için bu yöntem tercih edilebilir.

Kokusuz ilaçlama da aynı şekilde kokusuz olduğu için kişileri koku bakımından rahatsız etmez ve evde durmamalarını engellemez. Ancak ilaçlar zararlı olabildiği için gıda üstleri kapatılmalıdır.

Kokulu ilaçlama, ilaçlama yapılan alanın kapalı tutulmasıyla gerçekleşir. Evde evcil hayvan, kişi bulunmamalıdır. İşlemden birkaç saat sonra böcek ilaçlaması yapılan alan havalandırılmalıdır. Etkisini de hemen gösterir.