Pire İlaçlama

image
Pire İlaçlama

Pireboyları ortalama 1,5 ve 3,4 mm arasında, kanatları olmayan, kan emen ve ortalama 1600 çeşidi olan eklembacaklı canlıların genel adıdır. Hem kuşlara hem de memelilere konaklayarak yaşayan kan emicidirler. Konaklarına oldukça tehlikeli ve ölümcül hastalıklar bulaştırırlar. İnsanlarda, evcil hayvanlarda ve kümes hayvanlarında dış parazit olarak yaşarlar. Oluşturabileceği  hastalıklar  ve  tehlikeli  sonuçlar  nedeniyle  Pire İlaçlama  ihmal  edilmemesi  gereken önemli  önlemlerden  biridir.Pireler ısırmak için salgı yaratırlar ve bu da deride kaşıntıya sebep olur. Kan emerek beslendiklerinden ağır rahatsızlıkların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Öyleki veba gibi bir ölümcül hastalığın insanlar arasında yayılmasına neden olan canlıların başında gelir. Oldukça hızlı hareket ederler. Zıplama yetenekleri çok yüksektir.Varlıklarının anlaşılması durumunda kesinlikle ilaçlama yapılarak ortamın steril hale getirilmesi gerekir. Çok hızlı ürediklerinden ve yine çok hızlı hareket edebildiklerinden bireysel çözümlerin bir işe yaramayacağını söylemek doğru olacaktır. Mutlaka sertifikalı olan bir ilaçlama firmasından destek alınmalı ve kalıcı çözümlerin olması için uğraşılmalıdır.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

İnsan sağlığını tehdit edebilen pireleri yaşam alanınızdan (ev, iş, ofis, bahçe) tamamen temizlemek ve öldürmek için ilaçlama hizmeti almalısınız. İlaçlama şirketlerinin kullandığı etkili ilaçlar; pireler gibi sürekli üreyen, kısa sürelerde erginliğe ulaşıp, yaşam döngüsünü tamamlayan  ve  sürekli çoğalan bu canlıları öldürmekle kalmaz tamamen kurutur.İlk ilaçlamadan sonra kalıcı etkisiyle yumurtadan çıkacak pire yavrularını da öldürme gücüne sahip bu profesyonel ilaçlar; klasik yöntemlerle elde edemeyeceğiniz kadar başarılı sonuçlar sağlar ve evinizdeki tüm pireleri öldürerek temizler.

Pirelere ilaçlama yöntemleri nelerdir?

  • Püskürtme ilaçlama yöntemi
  • Buharlama ilaçlama yöntemi
  • Sisleme ilaçlama yöntemi

Profesyonel ilaçlama desteği almak; hem sağlığınızı korumada, hem de pirelerden kurtulmak konusundaki başarı yüzdesini arttırmak bakımından daha tercih edilebilir olması nedeniyle avantajlıdır ve size şöyle faydalar sağlar:

  • Sağlık Bakanlığı onaylı firmalardan hizmet alma güvencesi,
  • Tüm yasal prosedürlerin (Sağlık Bakanlığı onayı, ruhsat, çalışma izni, sertifika) yerine getirebildiklerinden emin olmak,
  • Garantili hizmet sözü alabilmek, kesin çözüm garantisi ile hizmet alabilmek,
  • İlaçlama işlemini yapacak personel teknik, donanım ve ilaçlama tecrübesiyle profesyonel iş yapabilmesi