Fabrika İlaçlama

image
Fabrika İlaçlama

Günümüzde hijyen kontrollerinden tam olması gereken en önemli sektörler fabrikalar ve üretim tesisleridir. İnsan, hayvan ve doğa sağlığına zarar vermeyecek olan şekilde üretilen gereksinimlerin, ciddi bir hijyen kontrolü altında üretilmeleri şarttır. Bu da düzenli olarak fabrika ilaçlaması gerektiren bir duruma yol açar.

Sadece gıda değil, giyim, kozmetik ve nihai tüketilen malların da hijyenik koşullar altında üretilmesi şarttır. Bu tür ortamlarda üremeye çok müsait olan böcekler, fare ve benzeri sürüngenler de en ufak bir fırsatta bu alanlara girerek, zarar vermeye başlamaktadır. Düzenli olarak temizliği yapılan fabrikaların aynı zamanda ilaçlamasının da yapılması gerekir. Özellikle rutin olarak denetlenen bu alanlarda en ufak bir tereddüt durumunda ilgili başvurular yapılarak fabrikaların mühürlenmesine bile neden olabilir.

Fabrika sahibi, gerekli temizlik kontrollerini sağlayan ekipleri tatmin edecek ve hiçbir şüpheye mahal vermeyecek şekilde tedbirli davranmalıdır.

Neden Fabrikalarda İlaçlama Zorunludur?

İnsanların daha doğrusu canlıların sağlığı için önemli olan fabrika ilaçlaması, ciddi bir hijyen kontrolünün olması için şarttır. Çünkü üretilen ürünlere bulaşan bakteriler, böcekler ya da fare gibi hayvanların dışkıları sağlık skandallarına neden olmaktadır.

Hiç kimse hijyenik koşullarda üretilmeyen ürünleri satın almak istemez ve bu ürünleri tüketmez. Bu yüzden bazı şirketler bu durumla karşılaştıklarında iflasa kadar uzanan süreçte ciddi kayıplar yaşayabilirler. Canlıların sağlığına olan etkilerini ise tartışmaya bile gerek yoktur. Çünkü birçok kişi evindeki özenin ve hijyenin dışarda da gösterilmesini ister.

Fabrikalarda ve üretim tesislerinde keşif yapılarak böcek ve diğer haşeratın varlığına işaret eden delilleri titizlikle toplayan firmamız her zaman en iyi şekilde hizmet alabileceğiniz koşullarda destek verecektir.

Fabrikalarda İlaçlamanın Yararları

Fabrikaların ilaçlanmasının en büyük yararı gerçek anlamda hijyeni sağlamaktır. Bunun gibi birçok yarar doğrultusunda rutin olarak fabrika ilaçlama yapılması zorunludur. Fabrikalarını düzenli olarak ilaçlatanlar;

  • Hijyen ve sanitasyon konusunda gerekli önlemleri alır,
  • Malzemelerin zararlılar nedeniyle telef olmasını önler,
  • Ticari kayıplarını minimuma indirirler,
  • Sorunlar büyümeden müdahale edilen haşere kontrolünün sağlanması, maddi kayıpların minimuma inmesini sağlar,
  • Firmanın saygınlığının artmasını sağlar,
  • Çalışanların sağlığı ve psikolojisinin olumsuz etkilenmesini önlerler,
  • Profesyonel çözümler sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlarlar,
  • Halk sağlığını tehlikeye sokmayacak şartları sağlarlar.

İlaçlama özellikle yiyecek ve içecek söz konusu olduğunda işletmenin geleceğini etkileyen en önemli konudur. Çünkü böceklerin üremesi için en müsait ortamlar gıda üretim işletmeleridir. Zaten bu firmaların hijyen ve sanitasyon şartlarına uygun olup olmadığı sürekli denetlenmektedir.

İlaçlamanın tespit edilen haşere türü sonrası kuru, sıvı ya da jel şeklinde uygulanması söz konusudur. Bu uygulamaların tercih edildiği alanlarda ilgili temizliğin sağlanması için birkaç saat gerekebilir.

Belirlenen süre sonrası yapılan işleme uygun olarak temizlik yapılır ve en kısa sürede ortam havalandırılarak giriş ve çıkışlardaki önlemler %100 sonuç verir.

Nasıl İlaçlama Yapılır?

İlaçlama için öncelikle ekiplerimiz mekanın iç ve dış bölümünü keşfe gelir. Böcek ilaçlama fabrika gibi alanlarda yapılacaksa birkaç kişilik ekip gelir ve problemin kaynağını tespit eder. Sonrasında belirlenen gün ve saatte gerekli olan ekipmanlarla birlikte gelen uzmanlar uygulamayı yapıp çıkar.

Uygulamanın türüne göre belirlenen saate kadar mekan kapalı kalır ve sonrasında bol bol havalandırılarak temizlik uygulamasına geçilir. Temizlik sonrası gerekli hijyenin sağlanması durumunda haşere çözümleri %100 olarak sağlanmış olur. Eğer halen böcekler ve haşere söz konusu olursa, ilaçlama tekrarlanabilir. Ancak uygulamalarımızın tamamında sorunları %100 olarak çözdüğümüz için herhangi bir problem çıkmadan mekanlarınızı zararlılardan kurtarıyoruz.

Her zaman %100 sonuç alınması mümkün olan fabrika ilaçlama üretim ve sanayi tesisleri için firmamızın güvencesiyle yapılmaktadır. Profesyonel çözümler ve memnun kalacağınız güler yüzlü hizmetimizle her zaman hijyenik ve ferah mekanlarda çalışma şansı yakalayacaksınız.