İşyeri İlaçlama

image
İşyeri İlaçlama

Şüphesiz evimizden sonra en çok vakit geçirdiğimiz ikinci yer olan işyerlerimiz bizim için çok büyük bir öneme sahiptir. Sağlıklı ve rahat bir ortamda işimizi devam ettirebilmek bizim verimimiz açısından da son derece büyük önem arz etmektedir. Çalıştığımız herhangi bir yerde rastladığımız böcekler sağlığımızı tehlikeye atmaktadır.

Neden İşyerlerinde Böcek Olur?

İş yerleri haşerelerin istila etmesi açısından oldukça uygun, elverişli ortamlardır. Özellikle her gün birçok insanın bir araya geldiği sanayi tipi işyerlerinde ki buna tekstil atölyeleri, elektronik atölyeleri, tamirhaneler ve diğer üretim tesisleri genelde temizliği ihmal edilen yerlerdir. Bu durum ne yazık ki böcek, kemirgen ve diğer tüm haşereler için oldukça elverişli yaşam koşullarının doğmasına yol açmaktadır. Aynı zamanda bu tarz canlılar birçok sanayi ürününden de beslenerek hayatlarına devam edebilirler.

Yani bazı sanayi ürünleri haşeresini kendi üretir. Örneğin tekstil atölyelerinde kumaşlar güve, halı böceği, deri böceği benzeri canlıları üretebilmektedir.  Bu tarz sanayi alanında çalışma yapan işyerleri aynı zamanda sürekli çalışan devasa makineler sebebi ile oldukça sıcak olmaktadır. Haşerelerin üremesi için en uygun ortam koşulu ise ortamın sıcak oluşudur. Bu uygun ortamı bir kez yakalayan haşereler gerekli önlemler alınmazsa ileride iş yeri için oldukça ciddi boyutta sorun oluşturacaktır. Böylesi ortamlarda gerçekleştirilmesi gereken işyeri ilaçlama uygulamaları yaşadığınız haşere sorununu kökünden halletmektedir.

İşyeri Nasıl İlaçlanır?

Bu türden ilaçlamalar mutlaka bu işi profesyonel yapan ilaçlama firmalarının uzman ekipleri tarafından yapılmalıdır. Çünkü ofis, işyeri vs tarzı yerler bireysel olarak elinize ilaç pompasını alarak kendi kafanıza göre ilaçlama yapabileceğiniz yerler değildir. Bütün çalışanların sağlığını riske atmış olursunuz. İş yerlerinde tercih edilen ilaçlama türü kokusuz ve jel ilaçlama uygulamasıdır.